Hiszpania - Holandia. Robben i van Persie ośmieszyli Hiszpanów [RELACJA]

Paweł Słójkowski 13.06.2014
Arjen Robben cieszy się po bramce strzelonej Hiszpanom
Arjen Robben cieszy się po bramce strzelonej Hiszpanom, foto: PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Hiszpania przegrała swój pierwszy mecz na piłkarskich mistrzostwach świata w Brazylii. Rewelacyjni Holendrzy ograli ich 5:1.

Relacja na żywo:

7 min. - I potwierdza się to, o czym pisaliśmy przed chwilą. Prosty błąd Alby , jedno prostopadłe podanie i... Pierwsza okazja dla Holendrów , ale Sneijder przegrywa pojedynek z Casillasem . Wracają koszmary z RPA? Poważne ostrzeżenie dla mistrzów świata

5 min. - Żaden z zespołów nie forsuje tempa, drużynom zależy na uspokojeniu tempa gry i zapewnieniu sobie dużego bezpieczeństwa. Piłkarskie szachy mogą się jednak skończyć błyskawicznie. Przy tak dobrych piłkarzach wystarczy sekunda zawahania i pojedynczy błąd , aby wynik spotkania uległ zmianie

1 min. - Zaczęliśmy, już od pierwszych minut zawodnicy pokazują swoje techniczne umiejętności. Hiszpania czy Holandia ?

20.55 - Zawodnicy już na boisku, hymny zostały odśpiewane, czas na losowanie stron i juz za chwilę zaczniemy wielkie (mamy taką nadzieję) widowisko. Głęboko wierzymy, że tym razem sędziowie nie będą mieli ambicji, żeby zostać centralnymi postaciami widowiska

20.40 - Ten mecz to pierwszy przypadek, kiedy finaliści poprzedniego mundialu trafili na siebie już w pierwszym meczu fazy grupowej.

Początek meczu już z a kilkanaście minut, a jeśli ktoś zastanawia się nad tym, jak wygląda szatnia jednej z najlepszych drużyn na świecie tuż przed rozpoczęciem przedmeczowej odprawy... to ma okazję się jej przyjrzeć:

20.25 - Trzeba przyznać, że spotkanie zapowiada się pasjonująco. Pierwsze starcie drużyny Vicente del Bosque w Brazylii ma symboliczny charakter - Hiszpanie pokonali Holendrów cztery lata temu w finale mistrzostw w Afryce Południowej. Wieczorny mecz odbędzie się w Salwadorze - mieście, z którego 400 lat temu Hiszpanie wypędzili Holendrów.

20.20 - Znamy już składy na piątkowy szlagier mistrzostw świata w Brazylii. W zespole Hiszpanów od pierwszej minuty zagra Diego Costa.

Miejmy nadzieję, że napastnik jest w pełni zdrowy i starczy mu sił na dłużej niż 9 minut. Tyle zagrał w finałowym meczu Ligi Mistrzów Atletico Madryt - Real Madryt, zanim musiał opuścić boisko z powodu kontuzji

20.00 - "Historia się powtórzy. Wygraliśmy wtedy, wygramy i teraz” - zapewniają hiszpańscy komentatorzy.

Xavi, p omocnik Barcelony, zapewniał przed meczem, że tiki-taka nie umarła, a jego zespół pokaże to w meczu z Holandią:

Źródło: SNTV/x-news

Mecz Hiszpania - Holandia zacznie się o 21:00 czasu polskiego; w drugim spotkaniu grupy B Chile gra z Australią.